Вивчені випадки ділення на двоцифрове число. Розв’язування складених задач.
Тема: Вивчені випадки ділення на двоцифрове число. Розв’язування складених задач. Мета: Закріпити вивчені випадки ділення на двоцифрове число. Розвивати пам’ять і логічне мислення. Виховувати інтерес до предмета.
Тема: Вивчені випадки ділення на двоцифрове число. Розв’язування складених задач.
Мета: Закріпити вивчені випадки ділення на двоцифрове число.
Розвивати пам’ять і логічне мислення.
Виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація «Морська подорож», підручник, зошит
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вже дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Всі трудитись починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
– Зараз перевіримо домашнє завдання.
а)362 зачитайте знайдені частки.
– Поясніть спосіб розв’язку одного прикладу (на вибір учня)
36 : 12 = 3 (36:(6*2)=36:6:2=3)
б) 363 прочитати відповідь задачі
1) 18 : 6 = 3(кг) – в одній коробці;
Відповідь: потрібно 5 коробок.
3. Каліграфічна хвилинка
– Яке сьогодні число?(18)
– Записують число, класна робота.
– Що ви можете про нього сказати? (двоцифрове ,для його запису використовують цифри 1 і 8, складається з одного десятка і восьми одиниць, сусідами числа 17 є 19, воно парне, бо ділиться на 2 )
– Запишіть рядочок каліграфічно число 18.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
– На сьогоднішньому уроці ми повторимо прийоми ділення на двоцифрове число і будемо розв’язувати складені задачі.
ІV.Робота над темою уроку.
– Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у морську подорож на кораблі. У команді всі розумні, сміливі і відповідальні. Тому, ви все подолаєте легко і весело.
«Морська подорож»
Слайд 1
1. Гра «Ланцюжок» (щоб наш корабель поплив ми повинні обчислити ланцюжок, діти ланцюжком хто знає відповідь піднімає руку і відповідає,усно)
7 × 8 – 2 : 9× 5 + 30 : 3 + 12 : 8 × 12 = 48
Слайд 2
2. Перша перешкода – пірати.
– Щоб пливти далі ми повинні виконати завдання 365 з використанням цеглинок лего скласти піраміду відповідей
– З цим завданням ви справились і наша подорож продовжується.
Слайд 3
3. Друга перешкода –восьминіг.
Обрати спосіб обчислення та знайти частку 366. (Письмово, самостійно, дівчатка перший стовпчик, а хлопчики другий). Перевіряємо за сайдом 3.
– Пропуск ми отримали і рухаємось далі.
Слайд 4
4. Третя перешкода – дельфін
Бесіда.
- Збільшіть число 5 на 3. Скільки буде? (8)
- Якою дією дізналися? (+)
- Порівняйте у скільки разів 8 більше, ніж 2? (у 4 рази)
- Якою дією дізналися? (:)
Задача 367. (Усно)
Читають задачу самостійно.
ІІ – ? на 81більше, ніж перше у ? більше
- Яке перше число?(27)
- Що сказано про друге число?(на 81 більше, ніж перше)
- Яке запитання задачі?(у скільки разів друге число більше, ніж перше
- Чи можливо одразу дізнатися у скільки разів друге число більше, ніж перше? (ні) Чому? (бо невідоме друге число)
- Чи можемо знайти друге число? (Так)
- Яку дію слід виконати? (+)
- Як дізнатися у скільки разів друге число більше за перше? (Більше число поділити на менше)
Перевірка задачі за слайдом 4
Відповідь: у 4 рази друге число більше за перше.
V. Фізкультхвилинка.
Слайд 5
5. Четверта перешкода – русалочка.
Задача 368. (Записують у зошити)
Читає умову задачі вчитель всі слідкують.
- Про що йде мова у задачі? (про квартири у 9 поверховому будинку)
- Скільки поверхів у будинку?(9)
- Скільки було квартир у під’їзді? (63)
- Чи відомо скільки заселили квартир? (ні)
- Скільки квартир на кожному поверсі? (3)
- Знаючи, що заселили по 3 квартири на одному поверсі, а було 9 поверхів, про що можна дізнатися? (Про кількість заселених квартир у під’їзді)
- Якою дією? ( Множення)
- Який приклад? ( 3*9=27)
- Знаючи що заселили 27 квартир, а всього квартир 63, про що можна дізнатися? ( Скільки вільних квартир)
- Якою дією? (Віднімання)
- Який приклад? ( 63-27=36 кв.)
- Якою буде відповідь? ( Вільних 36 квартир)
Один учень записує біля дошки інші самостійно в зошити.
Заселили – ?, 9 п. по 3 кв.
1) 3 × 9 = 27 (кв.) – заселили;
2) 63 – 27 = 36 (кв.)
Відповідь: 36 вільних квартир у будинку.
– Шлях нам відкритий і ми рухаємось далі.
Слайд 6
6. П’ята перешкода – риба-кит.
Задача 369. (записують у зошити)
Самостійно читають умову задачі
Колективний аналіз задачі.
- Про що йдеться у задачі? (про купівлю книжки і ручки Марійкою)
- Скільки коштує книжка? (68грн)
- Скільки гривень залишилося у Марійки, після того як вона купила книжку? (невідомо)
- Що сказано про решту? (на 20 грн. менше, ніж вона заплатила за книжку)
- Чи можемо ми дізнатися решту? (так)
- Якою дією?(віднімання)
- Скільки ручок Марійка купила на решту? (4 ручки)
- Про що запитується в задачі? (яка ціна однієї ручки)
- Щоб дізнатися ціну однієї ручки. Яку виконаємо дію? (ділення)
Запишіть розв’язання задачі самостійно.
Перевірка за слайдом 6.
Як дізнатися скільки разів число ділиться на 2
Запрошуємо усіх хто любить цікаві задачі та головоломки відвідати групу! Зараз діє акція – підтримай студента! Знижки на роботи + безкоштовні консультації.
Контакти
Адміністратор,
розв’язування задач
Роман
Tel. +380685083397
[email protected]
skype,facebook:
roman.yukhym
Розв’язування задач
Андрій
facebook:
dniprovets25