І навпаки, масу речовини визначають як добуток молярної маси на кількість речовини: m = n . M. Так, маса 0,1 моля Na становить 0,1 моль×23 г/моль = 2,3 г. Молярна маса чисельно завжди збігається з молекулярною масою (або атомної масою – якщо речовина складається з молекул, та якщо з атомів).
Значення одного благаючи визначається через число Авогадро, один моль кількість речовини, що містить 6,022 140 76⋅1023 частинок (атомів, молекул, іонів, електронів або будь-яких інших об'єктів).
m ( X ) = n ( X ) ⋅ M ( X ) – маса речовини дорівнює твору його кількості на молярну масу. Приклад: визнач масу \(5\) моль кисню. M (O 2 ) = 32 г/моль.
2,3 г Так, маса 0,1 молячи Na становить 0,1 моль×23 г/моль = 2,3 г. Молярна маса чисельно завжди збігається з молекулярною масою (або атомною масою – якщо речовина складається не з молекул, та якщо з атомів)….Таблиця 5-1.
| Речовина | Молекулярна чи атомна маса (округлена) | молярна маса М |
|---|---|---|
| Молекула хлору Cl2 | 71 а.о.м | 71 г/моль *) |